Prawo

Sprawy rozwodowe

Kancelaria adwokacka zajmuje się wieloma aspektami prawa, prowadzi sprawy różnego typu, między innymi sprawy rozwodowe. Rozwód to bardzo trudne wydarzenie. Ludzie zazwyczaj rozwodzą się ponieważ nie potrafią się porozumieć, brakuje między nimi szczerej rozmowy i chęci podjęcia pracy nad swoim małżeństwem. Jednak sytuacje życiowe są różne, każda jest inna, jednokrotnie nie da się naprawić tego co już „nie działa”. W momencie podjęcia decyzji o rozstaniu, później rozwodzie, każdy z małżonków chce, aby przebiegło to szybko i możliwe bez nieporozumień oraz przykrości. W kancelariach adwokackich są specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu tego typu spraw.

Jak wygląda przygotowanie do sprawy rozwodowej?

Rozwody z jakimi można się spotkać to takie z orzeczeniem o winie i bez orzeczenia. Rozwód Jelenia Góra z orzeczeniem o winie małżonka to taki w którym powód posiada dowody na rozpad małżeństwa do którego doprowadziła jedna ze stron. Jest to bardzo trudny proces, często wiąże się z kilkoma sprawami, postępowanie trwa dłużej. Dobry adwokat potrafi przeprowadzić swojego klienta możliwe najlepiej przez tą trudną batalię sądową jaką jest rozwód. Takie rozwody wynikają najczęściej z powodu zdrady jednego z małżonków, lub innych trudno wybaczalnych czynów.

Natomiast rozwód bez orzekania o winie zazwyczaj dotyczy małżonków, którzy wspólnie podjęli decyzję o zakończeniu swojego małżeństwa. Rozkład pożycia jest najczęstszym powodem. Taki proces jest szybki, kończy się na jednej, dwóch rozprawach sądowych.

Podczas procesów dochodzi do podziału majątku. Adwokat dokładnie wyjaśni swojemu klientowi i doradzi w sprawie podziale majątku, ustalenia opieki nad małoletnim dzieckiem. Z reguły osoby składające pozwem są pełne obaw i nie wiedzą jak to wszystko będzie wyglądać. Pomoc adwokata jest od tego, aby w toku postępowania sądowego klient czuł się pewnie i bezpiecznie.

W przypadku kiedy małżonkowie posiadają małoletnie dzieci sąd okręgowy musi przyznać opiekę jednemu z rodziców i ustalić widywanie z drugim rodzicem. Nie zawsze jednak matka lub ojciec chce, aby dziecko miało kontakt z drugim rodzicem. Takie sytuacje są bardzo trudne i wymagają od adwokata umiejętnego podejścia do sprawy.

Dlaczego kancelaria Bugaj Adwokaci to najlepszy wybór?

Adwokaci z kancelarii Bugaj Adwokaci z Jeleniej Góry to najlepsi specjaliści w swojej branży, potrafią dokładnie wytłumaczyć przebieg procesu oraz odpowiedzieć na każde pytanie. Cechuje ich spokój i opanowanie które są niezwykle ważne w tak trudnych sprawach rodzinnych.

Similar Posts